DLACZEGO AMATORSKIE KOPANIE NIE MA SENSU I PRZYNOSI STRATY:

Dzisiaj mądrzy ludzie to sprzedają karty graficzne a nie kupują.
Przecież przez tych idiotów jest powtórka z 2017. Stare używane kilkuletnie grafiki są w cenach kiedy były nowe a nawet drożej. Ludzie sprzedają 4 letnie grafiki po 2k PLN 😀
Powodzenie kopania jest zależne tylko i wyłącznie od ceny ETH. Górnicy którzy dziś kupują karty mogą wyjść na tym na plus TYLKO w przypadku rosnacej ceny ETH w przyszłości.
A uzależnienie powodzenia tego od wzrostu ceny ETH nie ma sensu, bo wtedy lepiej kupić ETH zamiast kart do kopania. Wyjdzie lepiej jeszcze z lekkim levarem x2-3 😀

Cały czas nowych kart przybywa na rynku i podłączane są nowe. Trudność rośnie i dąży do zera.
Dlaczego do zera? Bo kurwa Europejczyk ma w kurwę drogi prąd. Kilkanaście centów a nieraz nawet i 20 za kWh.
Porównaj to do Islandii, Chin, USA, Rosji gdzie przy zaporach wodnych są ceny poniżej 3 centów.
A do tego masa koparek na świecie przecież kradnie prąd. W setkach różnych fabryk na lewo są podłączane koparki przecież. Niezauważalny ułamek energii przy tym co zużywa fabryka a ludzie podłaczają je i maja cąły profit dla siebie.
Tak jest. Spory % koparek jedzie ze stratą bo są na kradzionej energii.
Wystarczy rzucić okiem na ebay jak są aukcje starych ASICów. Jakiś czas temu to widziałem jeszcze ANTMINERY S7 po kilkaset $ ludzie kupowali.
Sprawdzałeś na wattomine ile zarabia taki ASIC przy koszcie 3centy za prąd, to wychodził minus 😀
A kurwa ludzie je mimo wszystko kupowali. CIekawe dlaczego? 😀
Bo ich jebie, jak kradniesz prąd to masz wyjebane. Koszt zerowy, więc nawet jak taki stary ASIC wykopie ułamki to i tak dla ciebie to czysty zysk.
I TERAZ ZASTANÓW SIĘ. PROFESJONALNE KOPALNIE, CHŁODZONE, Z FILTRAMI PYŁU, KONSERWOWANE CAŁY CZAS Z ENERGIĄ PONIŻEJ 3 CENTÓW.
I po drugiej stronbie masz ludzie którzy w domach amatorsko kopią przy koszcie energii 15-20 centów 😀
Już pomijam nawet ceny samych kart które duze kopalnie kupują taniej, bo pomijają detal a nawet dystrybutorów i ich marze.
I te kopalnie mają mikroskopijny koszt. Kiedy trudnosć wzrośnie i przy swoich cenach energii przeciętny Janusz będzie miał grosze a nawet stratę kopiąc, to kopalnie dalej będa kupować karty bo im sie dalej opłaca.
To proste jak jebanie. Mogę to powtarzać setki razy, 95% ludzi nie potrafi tego zrozumieć: :

Cena shita szybko rośnie -> urobek wzrast, więc opłacalnosć kopania -> ludzie kupuja koparki -> hashrate rośnie -> trudność kopania rośnie -> urobek maleje

Wiecej hashrate, szybciej są wykopywane bloki _ zwiększa sie trudność kopania zeby bloki wypadały średnio w tym samym tempie. Dlatego BTC był bezpieczny jak był wart 100$ i jak jest wart 60 000$. Ten mechanizm jest zależny od wartości rynkoiwej nagrody za kopanie bo ta przekłada się w realnym swiecie na cenę energii elektrycznej.

I bez pierdolenia, bo ostatnio widziałem na wypoku jak ci ktoś pierdolił że kopie na GPU od tamtej bańki i wychodził na plus, widziałem jak ci to pisał. Przecież sam miałeś koparki w 2018 i wiesz że to niemożliwe. Ale to przecież jak z shiciarzami, którszy mówią ze zarbiaja w chuj na tradingu i inwestoiwaniu w shity. Każdy z tych idiotów pieprdoli jakie zajebiste biznesy robi 😀

https://www.ebay.com/itm/Bitmain-Antminer-S9-Bitcoin-Miner-13-5TH-APW3-PSU-Power-Supply-Included/294053340368?epid=10023346379&hash=item4476f1e4d0:g:ozAAAOSwZt1gMbha

Nawet teraz jak są żniwa na kopaniu BTC, to wystarczy popatrzeć po ile sprzedają się Antminery S9.
Przykładowa aukcja. Antminer S9 (ta podstawowa wersja 13,5TH) jeszcze przed końcem aukcji ma cenę 700$
To teraz sprawdźmy ile on potrafi wykopać. Niestety ten Antminer jest tak stary że już usunięto go z Wattomine 😀
Jest wersja trochę nowsza, szybsza 14,5TH :https://whattomine.com/miners/9-bitmain-antminer-s9j-14-5t?cost=0.0&button=

Sprawdzamy teraz ile wykopie KIEDY MASZ PRĄD ZA DARMO (!)
Dzienny profit 5,53$ :DDDDDDDDDDD
A przecież tu trudność też rośnie.
Ludzie kupują te ASICE po kilkaset $ gdzie przy kradzionym prądzie (za free) całkowyty urobek to 5,5$ dziennie. No to kurwa 140 dni by musiał kopać żeby sam ASIC się zwrócił a dopiero póxniej jakieś ochłapy by zarabiał.

I to jest dowód na to że na całym swiecie od chuja koparek jedzie na kradzionym prądzie, bo kto by je kupował, ajk nawet bez kosztów energii one ledwo co się zwrócą kiedyś? Ale kupca który je podłaczy gdzieś na lewo to jebie. W końcu się zwróci i zarobi dla niego jakieś grosze. Lepsze to niz nic. A że on zarobi 200$ ale ukradnie energii o wartosci 1000$ na to, to go jebie.
To Wpisz sobie nawet koszt nie zerowy a niski 0,05$ / kWh. Wtedy urobek tego ASICA to już 3,91$ dizennie 😀

I teraz tak…. Najprostszy mechanizm ekonomiczny którego ludzi enie potrafią ogarnać. DLatego zawsze dochód oczekiwany z kopania dąży w dłuszym czasie do zera. Popatrz jak zapierdala szybko trudnosć kopania ETH. 40% przez 3 mieisące, odkąd cena podrosła i zaczęło się opłacać kopać. I bedzie nadal rosła, bo się opłaca a profesjonalne wydajne z niskimi kosztami koaplnie będą nadal kupować koparki. W końcu domowi Janusze zostaną ze swoją ceną 0,15$ / kWh w Europie i mogą dojąść nawet do starty kopiac, kiedy duże kopalnie nadal będą zarabiały.

https://etherscan.io/chart/difficulty

Trudność kopania ETH 😀
Każda nowa kjoparka zwiększa trudność. Wykres z 4 miesięcy jak ETH wyjebało i zaczęło być opłacalne kopanie. Trudność wzrosła z poniżej 2,5k do 6,7k
Powodzenia kurwa Janusze BIznesu. Powtórka z 2017. Obecnie nie bedzie tak źle jak wtedy, bo cena ETH nie pierdolnie w chwilę o 70%, ale to nie ma znaczenia. Nadal się opłaca kopać więc nowe koparki bedą dochodzić i trudnosć bedzie rozsła aż dojdzie do minusu przy drogich kosztach energii, bowięksozść kopalni to profesjonalne z taniutką energią 5-6 tańszą niż Janusz w Polsce 😀

Jesszce raz powtarzam. Obecnie kupujać karty tak drogo, możesz zarobić na tym biznesie tylko w jednym przypadku. Jeżeli przez kolejnych kilka miesięcy cena ETH będzie nawet lekko rosła, bo jak będzie stała w miejscu to za 3 miesiące urobek będzie już mikroskopijny przy dzisiejszym.
Kupujac teraz karty do kopania mozesz na tym wyjść na zero lub zarobić TYLKO JEŻELI WARTOSĆ ETH bedzie rosła (nawet powoli, byle uciekać bezwładności fizyucznej podaży koparek których brakuje na rynku). Proste jak jebanie – uzależniasz opłacalność przedsięwzięcia od wartości rynkowej coina której nie mozesz przewidzieć. Kupujac dziś koparkę jako amatort z drogim prądem na niska skalę, kupując karty drogo z marżą kilku pośredników, mozesz zarobić tylko jeżeli cena ETH urośnie. WIĘC KURWA ZAMIAST KUPOWAĆ KARTY IDIOTO KUP PIEPRZONE ETH I LONGA ODPAL TO ZAROBISZ WIĘCEJ I PROSCIEJ 😀

#bitcoin #kryptowaluty #mining #technologia #ekonomia