Dziś na mirko odbyła się ciekawa dyskusja która niestety został już usunięta a mogła to być dobra lekcja dla januszy (kogo ja oszukuję, gówno się nauczycie)…

@Valhalla159 napisał post, którego screen widzicie poniżej. Niestety google zaindeksowało wpis tylko na początku, jeszcze bez żadnych komentarzy. Tutaj google cache.

Nikt mu nie odpowiada a na pierwszy rzut oka, wydało się to dość proste. Cli Gui monero to pełny węzeł, wiec piszę do typka że zależnie od tego z jakimi ustawieniami go uruchomił, to on może robić całe synchro od początku a tx pojawi mu się dopiero, kiedy przetworzy blok w której ona się znajduje.

Gościu, odpisuje że synchro jest skończone i dalej nie ma transakcji.
To juz się wydało dziwne. Ciężko coś tu spieprzyć po drodze. Mówię mu żeby mi opisał dokładnie co jak zrobił. Jaki portfel zainstalował, kiedy, jakie ustawienia, jak wygenerowal adres itd. wszystko po kolei…

No to pisze że kupił BTC pobrał exodus (nie używajcie tego) wysłał na niego te BTC i zamienił je na fixedfloat na monero. Zainstalował portfel GUI, bo taki mu gdzieś polecano (bardzo dobrze że go zalecano, jeżeli chodzi o zachowanie prywatności, własny węzeł to kompletna podstawa i to w każdej krypto. Jeżeli w monero używacie light walletu, to udostępniacie randomowym nodom wasz viewkey, dzięki czemu wiedzą które UTXO są wasze, wiec sporo zdradzacie i lipa z anonimowości, ale to szczegół, po drodze przeciętni użytkownicy deanonimizują się jeszcze wielokrotnie, więc bez różnicy). No i coś napisał o jakiejś wersji redditowej tego portfela… ( ಠ_ಠ)

To mnie zaciekawiło a w zasadzie już się domyślałem co się stało. Pytam typa skąd pobrał ten portfel. Piszę mu że powinien go pobrać tylko z https://www.getmonero.org/downloads/ lub z githuba i najlepiej zweryfikować sumy kontrolne. Pytam co to za „wersja redditowa”?

Długo nie dostaję powiadomień, wiec szukam tego wątku. Oczywiście usunięty. Bo ważne żeby nikt nie zobaczył że janusz dał dupy i coś spierdolił. Swoje się dowiedział, zrozumiał że został okradziony, więc jebać wątek, jebać mnie, teraz trzeba zatrzeć ślady żeby nikt nie przeczytał. W sumie to też wkurwiające, bo często jako jedyny komuś odpisuję, tracę czas a kiedy wychodzi że coś spierdolił, albo się mylił, to zamiast tego że mu to wytłumaczyłem, to się jeszcze pluje do mnie. Nigdy dzięki za to nie usłyszę a zazwyczaj dostaję jeszcze po dupie. No bo udowodnij januszowi że cos spierdolił. No Husarka godność sebixa mu nie pozwoli, zacznie atakować i się dopierdalać w odwecie:D. Dlatego Jeb*** was. Niech was scamują, zawsze tu się z takim mentalnym dnem spotykam.

W wpis sumie nie ku przestrodze. Wy i tak używacie tych multiwalletów, jakichś trust walletów (który jest zamknięty już od kilku lat) i innych gówien. W sumie patrząc na tę społeczność ten wpis można potraktować jako humorystyczny, bo już wiem że nadziei dla was nie ma janusze z obecnej bańki.

#bitcoin #kryptowaluty #monero #tor #thebestofkrypto