Hello wykop!

Wypadałoby się wszystkim przedstawić. Dzięki Wam zostałem w przeciągu 4 miesięcy CEO ponad 20 osobowego startupu w wieku 21 lat #up. Jeśli kogoś interesuje moja historia to zapraszam do spędzenia ze mną dłuższej chwili. Być może kogoś zainspiruję do działania i pójdzie moim śladem i zrobi coś super.

#pokazmorde

Kim jestem? Jakie mam poglądy?
Jestem zwykłym 21 letnim chłopakiem, który lubi myśleć inaczej niż wszyscy inni dookoła. Oczywiście zgodnie z cytatem:

„Wewnętrznie powinniśmy różnić się od innych pod każdym względem, jednak nasza zewnętrzna szata nie powinna wyróżniać nas z tłumu” – Seneka, Listy moralne do Lucyliusza, 5.2

Już w 1 klasie szkoły podstawowej kłóciłem się z Katechetką, że nie ma boga xD. Zawsze miałem 2 z muzyk i plastyk, ale 6 z matematyki. To był mój manifest, absolutnie nie widzę sensu w szkole publicznej i systemie ocen. Jestem zupełnym samoukiem. Programuję od 4 klasy szkoły podstawowej, rynkiem finansowym i ekonomią zajmuję się od 17 roku życia. Nie poszedłem na studia, od razu po maturze zacząłem pracować jako programista. Jeszcze rok temu miałem 2.3k na umowie o dzieło XD. Jeśli miałbym mieć jakąś radę dla młodych programistów to po prostu piszcie to co chcecie zrobić. Nie da się inaczej nauczyć tego zawodu. Nikt nie zrobi tego za Was niestety.

Myślę, że wszyscy z Państwa powinni również wiedzieć, że jestem polskim patriota. Nie bezmyślnie nacjonalistycznym oczywiście. Po prostu jestem dumny i cieszę się, kiedy jakiś Polak czy Polska firma osiąga sukces. Z wielką dumną patrzę na rosnącą panoramę Warszawy czy z tempa wzrostu ekonomicznego Polski na przestrzeni ostatnich 30 lat. Kiedyś byłem za konfederacją natomiast wyrosłem z tego i już nie mam na kogo głosować :/ Serce mi się kraja jak widzę to co robi PiS, natomiast niemal na pewno nie wyjadę z kraju. Poglądy polityczne mam zdecydowanie centrowe, gdzie jednak mimo wszystko wierzę w wolny rynek.

Uważam, że dzięki technologii blockchain wolny rynek wróci w znacznie lepszej formie, ponieważ to co teraz ma miejsce na rynku kryptowalut to nic innego jak tworzenie walut i systemów ekonomicznych do niemal wszystkiego. Taki dziki wolny rynek wyłoni przyszłe główne waluty, które przywrócą klasie średniej status klasy średniej. Zapraszam do zapoznania się z tym, co zaczęło się w 1971, kiedy główna światowa waluta została pozbawiona parytetu złota. https://wtfhappenedin1971.com/ W skrócie, ludzie przestali być właścicielami własnych pieniędzy. Konsekwencje tego zobaczymy w przeciągu najbliższych lat, kiedy inflacja w krajach takich jak Polska czy USA wymknie się spod kontroli. Przed kryptowalutami ludzkość nie miała możliwości ucieczki od hiperinflacji. Akcja z Gamestop i Reddit pokazała prawdziwość cytatu Satoshiego Nakamoto z 2008 roku z czwartego emaila na temat bitcoin:

You will not find a solution to political problems in cryptography. Yes, but we can win a major battle in the arms race and gain a new territory of freedom for several years. Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own. Satoshi

Ten spowodował, że postanowiłem robić to co robię, czyli HashUp właśnie na wykopie.

Interesując się ekonomią i informatyką łączę zainteresowania dzięki technologii #blockchain. To czym się obecnie zajmuję prawdopodobnie w przyszłości zostanie nazwane czymś w rodzaju „Twórcy systemów ekonomicznych”. Obecnie mam przyjemność tworzyć walutę i cały system ekonomiczny dla graczy, gdzie moc obliczeniowa kierowana będzie, dzięki mechanizmom rynkowym tam gdzie jest najbardziej potrzebna. Zgodnie z cytatem pochodzącym z whitepaper Helium:

Wierzymy, że w przyszłości blockchainy nie będą rywalizować o to, który posiada największą moc obliczeniową, ale o to który blockchain najlepiej zarządzają posiadaną mocą obliczeniową.

Ponadto jestem graczem i niepodoba mi się to, że nie jestem właścicielem zakupionej cyfrowej gry. Nie mogę jej pożyczyć koledze ani sprzedać. Jako Twórca muszę płacić 30% prowizje za dystrybucje. Wszystko to złożyło się na to, że zostałem autorem koncepcji wolnorynkowego oprogramowania, które razem z wykopowiczami wdrażamy w życie i jesteśmy w tym pierwsi na świecie. Obecnie zlecam naszemu ekonomiście badania w tym zakresie. Jeśli kogoś interesują nasze rozważania ekonomiczne na ten temat to zapraszam do artykułu: artykuł Komputery i gry uważam za bramkę do światów przyszłości i przeszłości. Wierzę, że dzięki postępowi w informatyce wszelkie zmysły, które doświadczamy będą mogły być symulowane tak, że „granie” nie będzie rozróżnialne ze światem rzeczywistym. Wszystko co odczuwamy jest niesamowicie złożonym przepływem prądu wewnątrz naszego mózgu. To będzie się dało oszukać prędzej czy później. Chciałbym w przyszłości finansowania badania na ten temat, chcę by Polska i Polacy dołączyła swoją cegiełkę w rozwoju ludzkości.

**Gry, które mnie ukształtowały”

Kolejność od najmłodszych lat do teraz.

GTA San Andreas – fascynowała mnie prawdziwość tego świata, w wieku 7 lat udawałem, że to był prawdziwy świat. Margonem – dzięki tej grze już wieku 11 lat wiedziałem, że cyfrowe przedmioty mają prawdziwą wartość. To co teraz dzieje się na rynku NFT spowoduje, że liczba osób zarabiających w całkowicie cyfrowym świecie ogromnie wzrośnie w najbliższych latach. Posiadam, więc jestem – Smith.
Wiedźmin 3 – byłem niezwykle dumny, że autorami tej gry są Polacy. Przykład, że gry są naturalną ewolucją książek. Nie da się za pomocą innych mediów tak dobrze przekazywać historii.
God Of War (2018) – Tak jak Wiedźmin 3. Niezwykle ciekawa historia, której nie da się opowiedzieć za pomocą książki i filmu. Gdzie zaniosą nas gry przyszłości?

Słowo pisane, które miało wpływ na to kim jestem.

Kolejność przypadkowa.
„W drodze” Jack Kerouac – Niesamowicie podoba mi się wizja Deana Moriarty jako huligana zaczytanego w książkach filozoficznych. Chciałem być kimś takim w dzieciństwie.
„Co widać i czego nie widać” Bastiat ** – Pokazała mi, że scentralizowany byt w długim okresie osiąga odwrotny skutek od zamierzonego.
**„Drzwi percepcji” Aldous Huxley – Dzięki tej książce zrozumiałem, że rzeczywistość jest jedynie tym, co istnieje w naszej głowie. Mózg ciągle filtruje dane, a do naszej świadomości trafia jedynie drobny wycinek rzeczywistości.
„Ludzkie arcyludzkie” Fryderyk Nietzsche – Zbiór niezwykle trafnych metafor, które pokazują mi jak iść przez życie.
https://satoshi.nakamotoinstitute.org/emails/ ~ Satoshi Nakamoto – zbiór tekstów czegoś co stworzyło Blockchain i Bitcoina. Myślę, że powinni Państwo się z tym zapoznać. To co zrobił ten człowiek w 2008 roku będzie uznawane za absolutnie legendarne. Bitcoin przekroczył wartość 1 tryliona $ szybciej niż jakakolwiek firma na świecie. Nikt nie ma pojęcia kim jest ten człowiek. To niebywałe.

Nigdy nie udzielałem się w social mediach. Jeśli kogoś zainteresowałem, zapraszam do obserwowania mnie na instagramie, gdzie wrzuciłem dzisiaj swoje pierwsze zdjęcie. #pokazmorde https://www.instagram.com/szymekjankowski/

Czym jest HashUp i #. Dlaczego to robię?
HashUp jest pierwszym na świecie zdecentralizowanym dystrybutorem gier i oprogramowania. Przywraca do rąk ludzi posiadane cyfrowe oprogramowanie, jest tym dla scentralizowanej dystrybucji czym bitcoin jest dla scentralizowanej dystrybucji pieniądza. Pracowałem nad nim samotnie przez ostatnie 3 miesiące, ponieważ wiedziałem że to co robię ma sens i się uda. Obecnie nad # pracuje ponad 20 osób, połowa z tych osób dostaje pensje. Każdy u nas w zespole wierzy w to co robi i mamy wspólny cel. Razem uwolnimy rynek oprogramowania.

Gdzie już jesteśmy?

Idzie nam naprawdę dobrze. 2/4 osób z postu z ankietą już z nami współpracują za kulisami: ) Podzieliliśmy się na 4 zespoły.

IT

Dowozimy! Chłopaki, pod moim okiem, już dowieźli technologię, która pozwala w 5 minut stworzyć własne „jednostki oprogramowania”. „Jednostki oprogramowania” to takie cyfrowe płytki/klucze danej gry. Na przykład, by grać w Cyberpunk 2077 trzeba posiadać jednego Cyberpunk 2077. To takie proste 🙂 Architektura, którą miałem przyjemność projektować pozwoli na kompletne zdecentralizowanie dystrybucji. Wszystkie dane na temat gry u nas będą na blockchain. Scentralizowana baza będzie służyć jako baza cen w czasie. Nasz ekosystem składa się z marek:

Game Market: 
GameCap.io – Pierwszy na świecie listing wolnorynkowych gier
GameContract.io – Panel dla Twórców gier, gdzie można w 5 minut połączyć blockchain z grami.
Gamexploler.io – Pierwszy na świecie blockchainowy exploler spersonalizowany specjalnie dla graczy.
Gamexchange.finance – Pierwsza na świecie zdecentralizowana giełda wymiany grami.

Analogicznie posiadamy marki spersonalizowane pod rynek software:
SoftCap.io SoftContract.io Softexploler.io Softexchange.finance

Całe MVP prawdopodobnie uda nam się dowieźć od razu na ICO, razem z pierwszą grą której cena wyznaczana będzie przez popyt i podaż.

Zdecydowaliśmy, że grą nr dwa będzie gra 2048. Jest open sorce na licencji MIT. Wszystkie zyski z gry przekażemy Twórcy, by jak najwięcej osób się o nas dowiedziało. Jako CEO jestem Product Owner’em i zarazem CTO naszego produktu. Tworzę każdą z platform zgodnie z ideą decentralizacji dystrybucji oprogramowania. Naprawdę, prawie wszystko będzie na blockchain. To niesamowite. Marketing powoli zaczyna tworzyć nasze social media. Jesteśmy głównym sponsorem Blockchain Alliance, które odbędzie się 25 sierpnia o 18 w Ten Warszawiak w Warszawie. Zapraszamy wszystkich wykopowiczy! Będzie okazja bym napił się z Wami piwka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zespół prawny dowozi pełną legalizację naszej działalności. Poza tym chłopaki są istnymi pionierami w kwestii tworzenia pierwszej cyfrowej licencji korzystania z oprogramowania, która pozwoli na wolny rynek oprogramowania. Dzięki nam będziecie poznacie prawdziwą cenę oprogramowania, która obecnie jest centralnie sterowana. Ich artykuł możecie przeczytać tutaj: link do artykułu na medium.

Finanse Robimy deale. Jeszcze żaden inwestor z którym się spotkaliśmy nie zawiesił z nami kontaktu i wszyscy chcą kontynuować współpracę. Nie możemy się doczekać, aż przedstawimy oficjalnie naszych Advisorów. Nasz CFO pracuje na GPW, jest niezwykle doświadczony w tego typu rozmowach i mnie wspiera. Mamy już kilka ofert całkowitego finansowania MVP, z każdym tygodniem liczba zainteresowanych inwestorów rośnie.

Oczywiście każdy komentarz pod postem dostaje #. Rozdajemy # każdemu, w przyszłości całą moc zebraną tutaj i w Polsce przekierujemy na Reddit, gdzie jankesi dowiedzą się o pomyśle z Polski. Jeśli tam pomysł zostanie tak dobrze przyjęty jak tutaj to idea wolnorynkowego oprogramowania będzie miała szanse podbić świat. To się naprawdę opłaca Twórcom i Graczom.

Krótkie QaA

Czy na wolnym rynku Twórcy zarobią więcej niż na obecnym scentralizowanym?
Tak tutaj dowód.

Czy to co robimy jest możliwe prawnie?
Tak, to jest możliwe.

Zapraszam wszystkich do obserwowania nas w Social Media. Będziecie na bierząco z nami. Na wykop będę pisał jedynie podsumowania prac raz na jakiś czas i jakieś super wieści.

https://t.me/HashUpAnnouncements => telegram jest dla nas bardzo ważny. Tutaj pojawiać się będą wiadomości w pierwszej kolejności.

https://www.instagram.com/hashup.it/
https://www.facebook.com/HashUpIt
https://www.linkedin.com/company/hashupit/about/

https://twitter.com/HashUp_it => również bardzo ważny dla nas link.

I wreszcie nasza strona projektowa. Bardzo wszystkim dziękuję za poświęcony nam czas. Myślę, że tutaj powstaje firma, która naprawdę ma szansę zamieszkać na rynku oprogramowania. Trzymajcie za nas kciuki!

Whitepaper: https://hashup.it/whitepaper.pdf
Strona o projekcie: https://hashup.it/
Jak dostać # bez żadnych danych osobowych: https://hashup.it/howtogethash.pdf

#up => nasz tag 🙂

#blockchain #kryptowaluty #it #programista15k #gry #gamedev #pracait