Ktoś złapał flash bota w pułapkę na $200K.

Bot robił tzw. backrunning nowo listowanych tokenów np na Uniswap ( sam miałem ochotę takie napisać, w sumie ciągle mam ale nie na guwnianym #ethereum ), czyli bot monitoruje mempoool i próbuje kupić nowe tokeny przed wszystkimi. Macie tu wytłumaczenie podbić ceny, które zazwyczaj występują w pierwszych minutach handlu.

Taki bot żeby to zrobić, musi zapłacić premium minerom, żeby to jego transakcja została wykopana jako pierwsza. W tym określonym przypadku bot zapłacił 68.13 ETH (277,378 GWEI @ 245,621 gas) a kupił za 100 ETH jakieś nowe tokeny Kattana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Normalnie po kupieniu, które pcha cenę do góry, bot dumpuje coiny z wielokrotnym przebiciem, dlatego opłaca się płacić mu tak astronomiczne fee. Ale nie w tym przypadku. W kontrakcie był trap. I co najlepsze jawny, jak to w smart contract.

Pułapka polegała na tym, że tokeny kupione w pierwszych 3 blokach, powyżej określonej ilości, zostały zamrożone ( ͡º ͜ʖ͡º) Jedynie co operator bota może zrobić to albo zostać hodlerem na wieczność, albo odesłać tokeny do ownera kontraktu.

Taki fajny kontrakt.

Czyli nastąpił pump ale już nie dump. Ruchał bot razy kilka, wyruchali i bota.

#kryptowaluty
#bitcoin